Τοποθέτηση σχολικής ψυχολόγου στο σχολείο μας

Σας ενημερώνουμε ότι με την απόφαση 41919/17-11-23 της ΔΔΕ Α Αθήνας, τοποθετήθηκε στο σχολείο μας η ψυχολόγος κα Υφαντή Παναγιώτα (ΠΕ23) , για την υποστήριξη όλης της εκπαιδευτικής κοινότητας, μαθητών, εκπαιδευτικών και γονέων & κηδεμόνων.

Θα προσφέρει τις υπηρεσίες της στο σχολείο κάθε Δευτέρα εντός του σχολικού ωραρίου.

Η Ψυχολόγος προσφέρει τις υπηρεσίες της με βάση τις αρχές της επιστήμης της Ψυχολογίας και της επαγγελματικής δεοντολογίας του Ψυχολόγου. Τηρεί το επαγγελματικό απόρρητο, προστατεύει τα προσωπικά δεδομένα όλων όσων συνεργάζονται μαζί της, σέβεται τα δικαιώματα του κάθε παιδιού και για την καλύτερη υποστήριξη των μαθητών ενθαρρύνει και ενισχύει τη συνεργασία του σχολείου με τους γονείς.

Αν κάποιος/α κηδεμόνας ενδιαφέρεται να κλείσει ραντεβού, παρακαλούμε να επικοινωνήσει  στην ηλεκτρονική διεύθυνση του σχολείου.

Σχετικά με 6ο ΗΜΕΡΗΣΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ

Δείτε όλα τα άρθρα του/της 6ο ΗΜΕΡΗΣΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ →